Opis szkodnika

Mrówka faraona (faraonka) (Monomorium pharaonis) Samce mają do 2 mm długości, są czarne, z żółtawymi czułkami i odnóżami. Robotnice 1,9–2,5 mm długości, koloru od jasnożółtego do brązowoczerwonego.

Identyfikacja

Zamieszkuje ludzkie siedziby. Najczęstszymi miejscami występowania są zamknięte przestrzenie o wilgotności około 80% i temperaturze 25-30 °C blisko miejsc stanowiących źródło wilgoci takie jak kuchnie, łazienki (szczeliny w ścianach, wolne przestrzenie pod kafelkami). Żerują na mięsie, serze, tłuszczach, cukrze, miodzie, dżemie, czekoladzie itp. W szpitalach mogą żywić się krwią, dożylnymi płynami odżywczymi, płynami z ran i wymiocinami. Łatwo je zauważyć, gdy wędrują w poszukiwaniu pożywienia i wody po oznaczonych zapachowo ścieżkach.

Zagrożenia:

  • zanieczyszczają produkty spożywcze;
  • w szpitalach stanowią znaczne zagrożenie epidemiologiczne.

Zwalczanie  

Żelowanie jest najbardziej skuteczną metodą. Żel posiada rewelacyjne właściwości wabiące mrówki, które po spożyciu żelu wracają do gniazda i karmią nim pozostałe osobniki. W ten sposób niszczymy i zwalczamy całą populację i kolonię mrówek. Zaletą tej metody jest to, że może być stosowana zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Nie wymaga opuszczenia domów, biur, a cały zabieg zwalczania mrówek jest przeprowadzany w sposób całkowicie bezinwazyjny dla użytkowników. Żel do zwalczania mrówek nie ma zapachu, jest bezwonny. Dezynsekcja mrówek żelem ma działanie długotrwałe, jest to aktualnie najbezpieczniejsza metoda zwalczania mrówek, która może być używana w domach opieki społecznej, domach dziecka, szpitalach ale również w domach prywatnych.

Prosimy, nie stosujcie domowych sposobów tylko dzwońcie po dezynsektora…

Zamów Połączenie – Oddzwonimy!

Nasz zespół skontaktuje się niezwłocznie w celu poznania Twoich potrzeb.